Pressiteade

Tartu Ülikooli teaduskooli pressiteade 10.05.2018

Tallinnas 5. mail aset leidnud kunstiolümpiaadil näitasid õpilased nii oma teadmisi Eesti kultuurist kui ka loomingulisust natüürmordi ja peremärgi joonistamisel.

Võistlusel osales 64 põhikooli- ja gümnaasiumiõpilast. Nii teooria- kui ka praktilise osa ülesanded olid inspireeritud Eesti Vabariigi 100. aastapäevast (EV100). Noored vastasid küsimustele näiteks käibel olnud kroonide, Eesti kaasaegse kunsti ja EV100 kunstisündmuste kohta. Omaloomingulise tööna esitasid kõik õpilased maali või joonistuse teemal „Mina olengi Eesti“. Põhikooliõpilased kujundasid graafilises stiilis oma peremärgi. Gümnasistid maalisid natüürmordi juugendi, fovismi, ekspressionismi, kubismi, abstraktsionismi, sürrealismi või realismi stiilis.

Põhikooli arvestuses hinnati esimese koha vääriliseks Elise Lissel Pähkel Tallinna 21. Koolist ,tema juhendaja Kaja Kadarik teise koha sai Nele Laurima Tallinna Reaalkoolist, tema juhendaja oli Maarja Kell  ja kolmanda koha Loona Mets Tartu Descartes’i Koolist, tema juhendaja oli Helle Laas. Eripreemiad said: Siiri Kermo Kuressaare Vanalinna Koolist ,tema juhendaja oli Ene Pidman, Saar aVäli Orissaare Gümnaasiumist  tema juhendaja oli Katrin Vaher, Karina Kimmel Paikuse põhikoolist  tema juhendaja oli Monika Vaher, Patrik Huma  Kääpa Koolist, tema juhendaja oli Ülle Lepiku, Katariina Maria Levartovski  Võsu Koolist tema juhendaja oli  Jana Ever ja  Laura Rea  Saku Gümnaasiumist, tema juhendaja oli Eda Piisang.

Gümnaasiumi arvestuses sai esikoha Liisamari Viik Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, tema juhendaja oli Kristel Kallau , teise koha Anneli Virts Tallinna Juudi Koolist, tema juhendaja oli Larissa Lutško ja kolmanda koha Erik Heiki Veelmaa Tallinna Prantsuse Lütseumist, tema juhendaja oli Ruth Katrin Ravell.

Eripreemiad said : Anna-Liisa Sääsk Viljandi Gümnaasiumist  tema juhendaja oli Ene Runing,    Sandra Serena Sulin Saku gümnaasiumist, tema juhendaja oli Eda Piisang ,   Renate Ermel Otepää gümnaasiumist tema juhendaja oli Jelena Salumaa , Annabel Sulg Võru Gümnaasiumist   tema juhendaja oli Merit  Süving, Käty Olup Põltsamaa Gümnaasiumist, tema juhendaja oli Siiri Kõrv.

„Tore, et sel aastal oli nii palju osavõtjaid. Meile esitati ääretult huvitavaid loovtöid, mis peegeldasid noorte kunstnikke mõtteid ja ideid oma kodumaast ja kultuurist. Teooriatesti tulemustest on näha väga head teadmiste taset, järelikult õpitakse kunstitunnis tragilt“, võttis tänavuse võistluse kokku Kunstihariduse Ühingu esimees Liia Jung.

Tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/kunstiolumpiaad.

Olümpiaadi korraldas Kunstihariduse Ühing, rahastas Haridus- ja Teadusministeerium. Koostööpartnerid olid Kumu kunstimuuseum ja Pelgulinna Gümnaasium.

Lisainfo: Liia Jung Kunstihariduse Ühingu esimees Liia49@hotmail.com

Pardiralli

Tere
hea konkursihuviline,

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, SA Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud Elu” ja Heategevusfond Minu Unistuste Päev korraldab lasteaedadele ja koolidele fantaasiapardi disainimise loovkonkursi.
Pardiralli on juba viiendat korda toimuv heategevusüritus, kus Kadrioru pargi kanalis võistlevad tuhanded vannipardid. Vannipartide võistuujumise eesmägiks on teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda. Ürituse kohta saate täpsemat infot meie kodulehelt https://www.pardiralli.ee/.
Osaleda võivad kõik koolid ja lasteaiad. Konkursitöö tuleb esitada fotona, kuid pardi valmistamise meetod on Sinu valida.
Osavõtjate kategooriad on lasteaed; 1.-3. klass; 4.-6. klass; 7.-9. klass; 10.-12. klass. Tööd lisatakse Pardiralli Facebooki lehele.
Fotosid fantaasiapartidest oodatakse hiljemalt 25. maiks aadressile maris@pardiralli.ee.
Auhinnatud tööd kuulutatakse välja 1. juunil.
Täpsustavate küsimuste korral võite ühendust võtta Pardiralli loovkonkursi projektijuhiga:
Maris Süld, maris@pardiralli.ee, tel 53439637
Aitäh ja edukat meisterdamist soovides,

Pardiralli meeskond

Kunstikonkurss “Metsa väärtus”

Kodanikuühendus “Eesti metsa abiks” kutsub osalema kunstikonkursil “Metsa väärtus”.  Oodatakse III kooliastme ja gümnaasiumiõpilaste kunstiteoseid. Tähtaeg 15. aprill.
Eesti on metsariik – mets on Eesti rikkus nii looduslikult, kultuuriliselt kui majanduslikult. Kuid arusaam, mis on mets ja mis seisus on Eesti metsad, on erinev, sõltuvalt inimeste tegevusvaldkonnast ja väärtushinnangutest. Aastapäevad on kirglik arutelu metsa teemal avalikkuse suurenenud huviorbiidis. Kutsume noori mõtlema Eesti metsade seisukorra ja tuleviku üle ning oma ideid kunstivahenditega väljendama.
  • Mis on metsa väärtus: puit või puud?
  • Mis juhtub, kui metsi liiga intensiivselt majandatakse?
  • Kuidas mõjuks aga puidu raiumise lõpetamine erinevatele liikidele, sh inimesele?
  • Kuidas võiks metsi majandada ja kuidas neid kaitsta?
  • Milline võiks olla tasakaal ja kas on võimalik koostöö erinevate huvidega osapoolte vahel?

Parimatele auhinnad ning võimalus näha oma tööd mööda Eestit reisival näitusel.

Osalemistingimused ja täpsem info veebis: http://eestimetsaabiks.emaliikumine.ee/index.php/9-02-2018-ema-kunstikonkurss-metsa-vaartus/

„Minu kodukoha 100 kunstiteost Eestile“

Kunstihariduse Ühingu korraldatud kunstikonkurss-näitusele „Minu kodukoha 100 kunstiteost Eestile“ laekus 110 tööd üle Eesti.
Žürii (Anneli Aguraiuja, Kullo Lastegalerii; Heli Mänd ja Jüri Mäemat, Kunstihariduse Ühing) valis välja 20 paremat tööd. Valitud kunstitööd olid kõige enam teemakohased, huvitava tehnika ja isikupärased.
Ootame auhinnatud õpilasi, nende juhendajaid ning kõiki osalejaid Kullo Galeriisse esmaspäeval 12.veebruaril kell 17.00 näituse avamisele!

1.Maarja Kask, Kullamaa Keskkool, juh.Heldi Leidsalu
2.Axel Vara, Emmaste Põhikool, juh.Eila Tõnisson
3.Kaari Maria Tirmaste, Tartu Jaan Poska Gümnaasium
4.Aljona Lind, Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium, juh.Katrin Kobolt
5.Jaanus Papp, Kennar Kahju, Elisbeth Süld, Leisi Keskkool, juh.Katrin Vaher
6.Elisabet Kallas, Suuremõisa Lasteaed-Põhikool, juh.Jaana Omann
7.Kristina Mõisa, Jõhvi Põhikool, juh.Tairi Karafin
8.Annabel Lindmets, Pelgulinna Gümnaasium, juh. Annika Tonts
9.Liisa Leit, Pärnu Ülejõe Põhikool, juh.Maret Hansalu
10.Brigitta Uibo, A.Kitzbergi n.Gümnaasium, juh.Leina Sipelgas
11.Saara Väli, Johanna Nõukas, Orissaare Gümnaasium, juh.Katrin Vaher
12. Aliise Arendi, Tartu Mart Reiniku Kool, juh.Helle Saue
13.Andrei Fugelo, Kehra Gümnaasium, juh.Anne Tanne
14.Suvi-Mari Parts, Nõo Reaalgümnaasium, juh.Eva Orav
15.Susanna Boiko, Tallinna Arte Gümnaasium, juh.Annikki Puur
16.Milana Naumenkova, Kool 21.Sajandil, juh.Merle Talvik
17.Artur Stassenko, Jõhvi Vene Põhikool, juh.Margit Pinna-Valge
18. Emili Altroff, Võsu Kool, juh. Jana Ever
19.Karoliina Põld, Viljandi Gümnaasium, juh.Ene Runing
20.Angela Ikonen, Tartu Hansa Kool, juh.Elle Kaljuste

Üritus on kingitus EV100
https://www.ev100.ee/et/naitus-minu-kodukoha-100-kunstiteost-eestile
Konkurss-näitust toetab KÜSK.

Kunstiõpetajate päev EKAs

Eesti Kunstiakadeemia korraldab laupäeval, 25. novembril Kunstiõpetajate päeva EKA-s. Üritus toimub kell 10-17, aadressil Suur-Kloostri 11, Tallinn (ruum S-104).
Tutvustame Eesti Kunstiakadeemiat, siinseid õppimisvõimalusi ja sisseastumistingimusi. Ettekandega esineb tunnustatud kunstnik ja EKA vilistlane Kaido Ole. Arutleme kunstihariduse perspektiivi üle ja räägime, miks tasub tulla ülikooli kunsti-disaini-arhitektuuri õppima. Eriala juhtivate õppejõudude juhendamisel toimuvad praktilised õpitoad, kus tutvustatakse erialade sisseastumiseksameid ja ootusi EKA erialadele õppima asujale. Programm:
9.45 Kogunemine, tervituskohv ja näks
10.00 Päeva sissejuhatus. EKA ja TLÜ kunstiõpetaja magistriõppe lühitutvustus (H. Arov)
10.15 Kunstnik Kaido Ole ettekanne
11.10 Eriala sisseastumiseksamite õpitoad. Valida saab kolm õpituba, kestusega a 40 min.
– Arhitektuur (läbiviija: professor, arhitektuuriteaduskonna dekaan A. Ojari)
– Sisearhitektuur (läbiviijad: dotsent E. Dufala-Pärn ja sisearhitektuuri eelakadeemia juht A. Nurmist)
– Kunstiteadus (läbiviija: õppejõud-nooremteadurid I. Ruudi ja K. Nugis Vicente)
– Tootedisain (läbiviija: dotsent Merike Rehepapp)
– Graafiline disain (läbiviijad: dotsent, osakonna juhataja I. Sirkel ja õppejõud O. Kagovere)
– Kunst: fotograafia (läbiviija: dotsent Reimo Võsa-Tangsoo)
– Kunst: maal (läbiviija: selgub)
13.30 Lõuna (30 min) ja näitus
Soovi korral saab väikese tasu eest osaleda ka:
14.00-17.00 Avatud akadeemia: Saksamaal autodisainerina tegutseva Björn Koopi teibitehnikas joonistamise töötuba. Kestus: 4 ah. Osalustasu 20 eurot. Võimalus osaleda 15 inimesel.
Kunstiõpetajate päev on osalejatele tasuta, va pärastlõunane Björn Koopi töötuba. Kõik osalejad saavad ka EKA täienduskoolituse tõendi.
Palume registreeruda lingil https://goo.gl/forms/ALR7eaxuGg2SuafN2