Tartu Kunstimuuseum kutsub kõiki kooliõpilasi osalema kunstikonkursil „Tulevikumaastik“.

Hea kunstiõpetaja!
Inimesed on oma ajaloo jooksul ikka unistanud ja loonud visioone sellest, kuidas maailm ja ühiskond tulevikus välja näevad. Kas siis lähemas või kaugemas tulevikus. Kõige utoopilisemad nägemused ongi vaid nägemusteks jäänud, kuid on selliseid, mis saanud kas varem või siis kunagi hiljem teoks.

Kahtlemata on neis visioonides olnud esikohal inimkonna tehnoloogiline areng – üha paremad liiklusvahendid, kiiremad lennumasinad, inimeste eest tööd ära tegevad robotid, kosmose vallutamine või uued igapäevased reaalsused koos võimsamate arvutite ja üha võimalusterohkema internetiga. Kuid vastukaaluks või siis tasakaalustuseks sellistele mõttelendudele eksisteerivad nägemused ka looduselähedamast, inimkesksemast ja ökoloogilisemast eluviisist. Mõned visioonid jällegi püüavad leida harmooniat neid suundumusi kombineerides.

Kuid millisena näevad tulevikku meie lapsed ja noored? Kas see, mis nende meeles mõlgub, on lähem või kaugem tulevik? Kas tulevik on seotud mingite isiklike unistuste ja perekondlike sündmustega? Sest tulevikku võivad tähistada ka lahe eesootav klassiekskursioon, isiklik või meeskondlik võit spordivõistlusel, kevadel lõpetatav gümnaasium või unistuste amet. Kuid kindlasti leidub mõni nägemus ka oma kodukoha, riigi ja ühiskonna kohta? Või sellest, milline võiks välja näha maailm tulevikus? Selleks, et neile küsimustele vastuseid saada, kutsumegi kõiki koolõpilasi üles maalima oma nägemust tulevikust. Ja „maalida“ võib kasutades ükskõik millist klassikalist tehnikat. Laske fantaasial lennata!

Tingimused:
1. Osaleda võivad kõik lapsed, vanusegrupid 7-10aastased, 11-15aastased, 16-18aastased.
2. Formaat on vaba. Tehnikad: maal, joonistus, graafika, kollaaž, segatehnika.
3. Töö pöördele tuleb kleepida etikett, kus on kirjas: töö pealkiri, lapse nimi, vanus, kool, juhendaja, kontaktandmed. Vajadusel võib lisada tekstilise kirjelduse oma tulevikuvisioonist.
4. Tööd tuua või saata aadressil: Tartu Kunstimuuseum, Raekoja plats 18, Tartu 51004 Viimane postitamise või kohaletoomise kuupäev on 23. veebruar 2015.
5. Žürii koosneb muuseumi töötajatest ja kunstnikest. Auhinnatakse kõigi vanusegruppide parimaid. Võitjad kuulutatakse välja muuseumi kodulehel ja Facebook’i lehel, auhinnad saab kätte näituse avamisel või postiga.
6. Parematest töödest koostatakse muuseumi projektiruumis näitus, mis on avatud 03. – 20. märts 2016.
7. Töödele palume pärast näituse lõppu ise muuseumisse järgi tulla. Võidutööd saadetakse postiga omanikele tagasi.

Lisainfo:
Kristel Sibul
kristel@tartmus.ee
58817801

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkurss

Tere hea kunstikooli õpetaja!

Iloni Imedemaa kutsub ka sel aastal kunstikooli õpilasi osalema Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursil, et julgustada noort kunstnikku tema loomelise rännaku alguses.

Ilon Wiklandi tee kunstnikuks on eredaks tõestuseks, et tõeline anne ületab kõik takistused. Vaja on vaid toetust ja soovi tööd teha. 14-aastaselt üksi sõja eest Rootsi põgenedes olid Ilonil kohvriga kaasas tema lapsepõlvejoonistused ning sinna jõudes tädi julgustus kunstiga tegeleda. Edasi tõid tahe töötada ja pisut ka head õnne suure edu raamatukunstimaailmas Astrid Lindgreni illustraatorina. Ilon Wiklandi unistuseks on anda julgustust ka mõnele andekale noorele Eestis.

Osaleda saavad kõik Eestis kunstikoolis õppivad lapsed vanuses 14-18 a. Hinnatakse klassikalist oskust joonistada ja isikupära.

Võidufond on 1000 eurot ja auhindade hulgas on ka Ilon Wiklandi litograafia. Parimatest töödest pannakse kokku näitus.

Osalemiseks saata 3 tööd hiljemalt 11. jaanuariks 2016 Iloni Imedemaale Kooli 5, 90502 Haapsalu. Nõuded töödele: 2 A2-A4 suuruses tööd vabalt valitud teemal ja tehnikas ning 1 A4 suuruses illustratsioon vabalt valitud tekstilõigule. Lisa ka tekst ja teksti autor. Kõik tööd peaksid olema käsitsi joonistatud.

Tööle lisada järgnev info: autori nimi, vanus, kontakttelefon, kool, juhendaja.
Lisainfo: Anne Andrejev, imedemaa@salm.ee, 58362803.

Võitja kuulutatakse välja Ilon Wiklandi sünnipäeval 5. veebruaril 2016. a Iloni Imedemaal

Heade soovidega
Anne Andrejev
SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid
Iloni Imedemaa juhataja
Tel. 5836 2803
www.salm.ee