Konverentsi Koos Kunstiga Koolis PROGRAMM.

Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2 Tallinn) väikeses konverentsisaalis 26. ja 27. augustil 2015.
Programmi leiad
lingilt https://drive.google.com/file/d/0B4jp73uUHdflWVQxY184cy1yN28/view?usp=sharing

Ettekannete lühitutvustuse leiad lingilt https://drive.google.com/file/d/0B4jp73uUHdfldWthMUNScHJobjQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B4jp73uUHdflc0I0MzlaNFlzdmc/view?usp=sharing

 

TTÜ täiendkoolitus “Nutiga kunstiõpetaja”

Koolituse teemad……
Nutikasutuse ABC, uued väljakutsed õppimises ja õpetamises. Kunstiõpetuses nutiseadmete kasutamise võimalused ja metoodikad. Praktiliste kogemuste ja näidete tutvustamine, jagamine teemadel: digitehnika kunstitunnis ja õppetööalane koostöö õpilastega. Õppijate eelhindamine ja järelhindamine seoses digitehnika kasutusega. Õuesõpe läbi fotograafia võimaluste. Uued tehnoloogiad ja tulevik (3D printerid, Samsungi Akadeemia)……
INFO ja REGISTREERIMINE http://www.ttu.ee/taiendusoppijale/koolituskalender/algavad-koolitused/algavad-koolitused-2/?id=26999&koolitus=2337

IN MEMORIAN-Leo Tõnisson (22.02 1922-28.07 2015)

Kunstihariduse Ühing mälestab väärikat ja aatelist kunstiõpetajat, ühingu asutaja-ja auliiget Leo Tõnissoni.
Leo Tõnisson oli ainulaadse saatusega mees. Vahetult sõja eel kooli lõpetanud  noore mehe osaks langes Siber ja sõda, vangilaagrid ja eksiil. Kuigi perekond ja kool suunasid Leo Tõnissoni sõjamehe ja diplomaadi karjääri , tegi elu omad korrektiivid- temast sai kunstiõpetaja.
Sündinud legendaarse kindrali Aleksander Tõnissoni pojana, möödus Leo varajane lapsepõlv Pärnus, kooliaastad Narvas, Rakveres, Tartus ja Tallinnas.

Tema tee kunsti juurde sai alguse kodust, kaasa aitasid kunstiõpetajad Tartus Treffneri Gümnaasiumis. Isa oli väga hea joonistaja. Ema, vanaisa ja vanavanaisa olid õpetajad, vanaisagi joonistas suurepäraselt.
Leo Tõnisson lõpetas  pedagoogilises instituudis kunstiõppe eriala, hiljem jätkas aspirandina Moskva Pedagoogika Akadeemias. Ta uuris õppetegevuse arenduslikku suunda, kuidas kujundada õpilases huvi ja loovust. Loovus pole kaasasündinud nähtus, selle arendamine on protsess, mille teadliku arendamisega tuleb alustada võimalikult vara.
1956. aasta sügisel õnnestus tal saada tööle ehituskooli , seejärel läks ta 24.keskkooli tööõpetuse õpetajaks.Sellest koolist on välja kasvanud Tallinna Kunstigümnaasium. Leo Tõnisson töötas seal 30 aastat,oli kunstiõppeainete juhataja.