E-koolikott on vajalik igale kunstiõpetajale.

Alates käesolevast õppeaastast lõpetas tegevuse Koolielu õppevara portaal. Selle asemele on loomisel Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt süsteemne mitmekesiste ja kvaliteetsete õppematerjaliga e-Koolikott, mis loob tervikkäsitluste (õpikud ja õppekomplektid) kõrvale koolitöö praktikas toimivate õppematerjalide toe.

Digitaalse  õppevara portaalis „E-koolikott“ olevate õppematerjalide retsenseerimine  ja  modereerimine on usaldatud aineühendustele, mis tagab materjalide kvaliteedi, ajakohasuse  ja vajaduspõhise arengu. Kunsti õppevara moderaatoriks on Tiina Treibold treibold@saksa.tln.edu.ee , kes seirab regulaarselt e-koolikoti materjale, nõustab õpetajaid, edastab infot Kunstihariduse Ühingu juhatusele ja  liikmetele ning koostab aruandeid koos ekspertidega. Õppevara ekspertideks on Liia Jung liia49@hotmail.com, Jüri Mäemat jyrimaemat@gmail.com ja Indrek Raudsepp indrek.raudsepp@tyg.edu.ee ,  kes kontrollivad ülesriputatud õppevara kvaliteeti koostöös moderaatori ja ühingu juhatusega, vajadusel nõustades õpetajaid, kes  on huvitatud oma materjalide avaldamisest e-koolikotis.

26. juunil toimus seminar aineühendustele, kus Erkki Jakobson Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonnast tutvustas e-Koolikoti arendusplaane ja selgitati töökorralduse põhimõtteid.

Tutvu juba ülespandud õppematerjalidega portaalis  www.e-koolikott.ee.

Kaunist suvepuhkust ja loovust uute õppematerjalide loomisel!

Liia Jung

Koolinoorte arhitektuurikonkurss 2017

Hea, õpetaja ja juhendaja!
Sel aastal korraldab Linnalabor neljandat korda üle-eestilist koolinoorte arhitektuuri-konkurssi. Selleaastane ideevõistlus pealkirjaga “Minu unistuste linnaväljak” on suunatud 5.–12. klasside õpilastele ning osalejate eesmärk on välja pakkuda oma visioon Paide keskväljakule.
See võistlust sarnaneb päris arhitektuurikonkursiga, kuhu tuleb saata joonised ja lühike kirjeldus oma ideedest Paide keskväljaku ruumilise lahenduse kohta. Konkursitööd võib teha üksi või kuni kolmeliikmelises grupis. Tööde esitamise tähtaeg on 03. november 2017. a. Töid hindab asjatundjatest koosnev žürii ning parimatest töödest koostatakse näitus. Näitusele valitud tööd saavad ka auhinnad.
Konkursi tingimused ja juhend avalikustatakse 10. augustil konkursi kodulehelKuna sel aastal oleme konkursiks valinud konkreetse paiga – Paide keskväljaku – siis toimuvad 11. augustil kell 11 ja 24. augustil kell 13 Paides ka temaatilised töötoad õpetajatele. Töötubade eesmärk on tutvustada lähemalt konkursi teemat ja häid avaliku ruumi näiteid läbi inspireeriva arutelu. Ühtlasi anname juhiseid konkursi läbiviimiseks kooli-tundides. Töötoa kestvus on 1,5 tundi.

Töötubadesse saab registreeruda siin.

Konkursi toimumist toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Hasartmaksumängu Nõukogu.