Pressiteade

Tartu Ülikooli teaduskooli pressiteade 10.05.2018

Tallinnas 5. mail aset leidnud kunstiolümpiaadil näitasid õpilased nii oma teadmisi Eesti kultuurist kui ka loomingulisust natüürmordi ja peremärgi joonistamisel.

Võistlusel osales 64 põhikooli- ja gümnaasiumiõpilast. Nii teooria- kui ka praktilise osa ülesanded olid inspireeritud Eesti Vabariigi 100. aastapäevast (EV100). Noored vastasid küsimustele näiteks käibel olnud kroonide, Eesti kaasaegse kunsti ja EV100 kunstisündmuste kohta. Omaloomingulise tööna esitasid kõik õpilased maali või joonistuse teemal „Mina olengi Eesti“. Põhikooliõpilased kujundasid graafilises stiilis oma peremärgi. Gümnasistid maalisid natüürmordi juugendi, fovismi, ekspressionismi, kubismi, abstraktsionismi, sürrealismi või realismi stiilis.

Põhikooli arvestuses hinnati esimese koha vääriliseks Elise Lissel Pähkel Tallinna 21. Koolist ,tema juhendaja Kaja Kadarik teise koha sai Nele Laurima Tallinna Reaalkoolist, tema juhendaja oli Maarja Kell  ja kolmanda koha Loona Mets Tartu Descartes’i Koolist, tema juhendaja oli Helle Laas. Eripreemiad said: Siiri Kermo Kuressaare Vanalinna Koolist ,tema juhendaja oli Ene Pidman, Saar aVäli Orissaare Gümnaasiumist  tema juhendaja oli Katrin Vaher, Karina Kimmel Paikuse põhikoolist  tema juhendaja oli Monika Vaher, Patrik Huma  Kääpa Koolist, tema juhendaja oli Ülle Lepiku, Katariina Maria Levartovski  Võsu Koolist tema juhendaja oli  Jana Ever ja  Laura Rea  Saku Gümnaasiumist, tema juhendaja oli Eda Piisang.

Gümnaasiumi arvestuses sai esikoha Liisamari Viik Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, tema juhendaja oli Kristel Kallau , teise koha Anneli Virts Tallinna Juudi Koolist, tema juhendaja oli Larissa Lutško ja kolmanda koha Erik Heiki Veelmaa Tallinna Prantsuse Lütseumist, tema juhendaja oli Ruth Katrin Ravell.

Eripreemiad said : Anna-Liisa Sääsk Viljandi Gümnaasiumist  tema juhendaja oli Ene Runing,    Sandra Serena Sulin Saku gümnaasiumist, tema juhendaja oli Eda Piisang ,   Renate Ermel Otepää gümnaasiumist tema juhendaja oli Jelena Salumaa , Annabel Sulg Võru Gümnaasiumist   tema juhendaja oli Merit  Süving, Käty Olup Põltsamaa Gümnaasiumist, tema juhendaja oli Siiri Kõrv.

„Tore, et sel aastal oli nii palju osavõtjaid. Meile esitati ääretult huvitavaid loovtöid, mis peegeldasid noorte kunstnikke mõtteid ja ideid oma kodumaast ja kultuurist. Teooriatesti tulemustest on näha väga head teadmiste taset, järelikult õpitakse kunstitunnis tragilt“, võttis tänavuse võistluse kokku Kunstihariduse Ühingu esimees Liia Jung.

Tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/kunstiolumpiaad.

Olümpiaadi korraldas Kunstihariduse Ühing, rahastas Haridus- ja Teadusministeerium. Koostööpartnerid olid Kumu kunstimuuseum ja Pelgulinna Gümnaasium.

Lisainfo: Liia Jung Kunstihariduse Ühingu esimees Liia49@hotmail.com